Küpsised

Küpsiste poliitika

Määratlus

Küpsis on fail, mis laetakse teie arvutisse/nutitelefonile/tahvelarvutile alla, kui te sisenete teatud veebisaitidele. Küpsised võimaldavad veebisaidil muu hulgas salvestada ja saada teavet kasutaja sirvimisharjumuste või tema seadmete kohta ning sõltuvalt sisalduvast teabest ja seadmete kasutamise viisist võib neid kasutada kasutaja äratundmiseks.

Üks küpsiste liigitus, mida saab teha, on nende otstarbe järgi, seega on meil mitu tüüpi küpsiseid:

Tehnilised küpsised: Need on küpsised, mis võimaldavad kasutajal navigeerida veebisaidil, platvormil või rakenduses ja kasutada seal olevaid erinevaid võimalusi või teenuseid, näiteks kontrollida liiklust ja andmesidet, tuvastada seanssi, pääseda piiratud juurdepääsuga osadesse, mäletada tellimuse elemente, teha tellimuse ostuprotsessi, teha registreerimise või üritusel osalemise taotlust, kasutada sirvimise ajal turvaelemente, salvestada sisu videote või heli edastamiseks või jagada sisu sotsiaalvõrgustike kaudu.

Isikupärastamise küpsised: Need on küpsised, mis võimaldavad kasutajale juurdepääsu teenusele teatud eelnevalt määratletud üldiste omadustega, mis sõltuvad mitmetest kasutaja terminalis olevatest kriteeriumidest, nagu keel, teenuse kasutamiseks kasutatava brauseri tüüp, piirkondlik konfiguratsioon, kust teenust kasutatakse jne.

Analüüsiküpsised: Need küpsised võimaldavad nende eest vastutaval osapoolel jälgida ja analüüsida nende veebisaitide kasutajate käitumist, millega nad on seotud. Seda tüüpi küpsiste abil kogutud teavet kasutatakse veebisaitide, rakenduste või platvormide aktiivsuse mõõtmiseks ja nende veebisaitide, rakenduste ja platvormide kasutajate sirvimisprofiilide koostamiseks, et võtta kasutusele teenuse kasutajate kasutusandmete analüüsil põhinevaid täiustusi.

Reklaamiküpsised: Need on küpsised, mis võimaldavad võimalikult tõhusalt hallata reklaampindu, mille toimetaja on vajaduse korral lisanud veebisaidil, rakenduses või platvormil, mille kaudu taotletud teenust osutatakse, selliste kriteeriumide alusel nagu töödeldud sisu või reklaamide näitamise sagedus.

Käitumusliku reklaami küpsised: Need küpsised võimaldavad võimalikult tõhusalt hallata reklaampindu, mille kirjastaja on vajaduse korral lisanud veebisaidil, rakenduses või platvormil, mille kaudu taotletud teenust osutatakse. Need küpsised salvestavad teavet kasutajate käitumise kohta, mis on saadud nende sirvimisharjumuste pideva jälgimise kaudu, mis võimaldab luua konkreetse profiili, et kuvada sellel põhinevat reklaami.

Konfiguratsioon minu arvutis.

Viga: domeen sugurakudoonor.ee ei ole volitatud näitama küpsiste deklaratsiooni domeenirühma ID 165e7220-2747-4961-9002-4a5fc9fbafc7 jaoks. Palun lisage see domeenigruppi Cookiebot Manageris, et domeeni autoriseerida.

Kuidas ma saan need küpsised oma brauseris keelata või kustutada?

Küpsised võidakse seada, kui klõpsate sellel veebisaidil lingile. Kui lahkute sellelt leheküljelt, vaadake palun nende saitide küpsiste poliitikat.

Saate igal ajal valida, milliste küpsiste kaudu soovite sellel veebisaidil töötada:

Brauseri seaded; näiteks: 

Chrome, aadressilt http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=et&answer=95647

Explorer, aadressilt https://support.microsoft.com/et-ee/office/k%C3%BCpsiste-lubamine-6b018d22-1d24-43d9-8543-3d35ddb2cb52

Firefox, aadressilt http://support.mozilla.org/es/kb/habilitar-y-deshabilitar-cookies-que-los-sitios-we

Safari, aadressilt http://support.apple.com/kb/ph5042

Mis juhtub, kui te keelate küpsised

Mõned teenuste funktsioonid lülitatakse välja.